Masszírozás - Kézzel vagy hanggal

A nyugalom Szigete, ahol a rohanó hétköznapokban megpihenhetsz. A masszázzsal az izmokat frissítheted fel, a hangtálak kellemes hangjaival pedig idegszálaidnak adhatsz egy kis szünetet, hogy a kezelés után újult erővel folytathasd életed.

 

Az emberi kapcsolatok

 

Miért született ez az írás?

 

  Ez az írás hétköznapi használatra született. Segítségként. Azok számára, akik szeretnék emberi kapcsolataikat működőképesebbé tenni. Azoknak, akik problémákkal küzdenek ezen a téren, vagy lelki fejlődésük szempontjából fontosnak tartják az emberi kapcsolatok működésének a megértését.

  Egyszerű leírását szeretném adni azoknak a működési elveknek, melyek kapcsolatainkat irányítják, mert ahhoz, hogy azok megfelelően működhessenek, elég mindössze ezeket megérteni.

  Ez az írás azért született, hogy elősegítse az emberek közti harmóniát.

 

Az emberi kapcsolatok szerepe

 

  A kérdésre, hogy életük során az emberek miért kerülnek kapcsolatba egymással, sokféle választ adhatunk. Minden attól függ, hogy honnan közelítjük meg a kérdést. Azonban ennek az írásnak nem az a célja, hogy valamiféle végső válaszokat adjon az emberi lét kérdéseire.

  Ezeket a kérdéseket viszont hiába tesszük félre, a rájuk adandó válaszok rejtik magukban annak magyarázatát is, mit jelent egy emberi kapcsolat.

  Hogy az egészet leegyszerűsítsem, rendhagyó dologra kérem olvasóimat. Arra, hogy mindenféle külön magyarázat nélkül fogadják el tényként a következő állítást. Minden emberi kapcsolatunk azért jön létre, hogy a fejlődésben segítsen minket.

  Ez kissé szokatlan módja az információátadásnak, mert bizalmon alapul. Márpedig az emberek számára rendszerint nagyon fontos, hogy minden állítást bizonyítékok is alátámasszanak.

  Csak egyetlen ésszerű okom van rá, hogy feltételezzem olvasóimról, mégis elfogadják tényként a fenti állítást. Úgy gondolom, hogy legtöbbünk számára kapcsolataink miértjének kérdésénél sokkal lényegesebb az a kérdés, hogy ezek a kapcsolatok miként lehetnének működőképesebbek.

 

Külső és belső tulajdonságok

 

  Az emberek olyan külső és belső tulajdonságokkal rendelkeznek, melyek folyamatosan változnak, mivel folyamatosan hatást gyakorol rájuk minden a világon. Ezen tulajdonságoknak az összessége  adják ki egy ember személyiségét, mely tehát szintén állandó változásban van.

  De most e komplexitást is figyelmen kívül kell hagynunk. Elég számunkra, ha rögzítjük az egyik pillanatát ezeknek a változásoknak. Úgy, mintha egy pillanatfelvételt készítenénk. Legyen mondjuk ez a pillanat két ember találkozása.

  Amikor két ember találkozik, azok különbözőképpen gondolnak a világra. Ezek a gondolatok és a gondolatokból származó viselkedési minták a belső tulajdonságaik.

  Ám külső megjelenésük éppúgy ezeknek a gondolatoknak felel meg. Nem csak öltözködésük, a hajuk formája és színe, de még a tárgyak is, melyekkel körülveszik magukat, azt tükrözik, ahogyan a világról gondolkodnak.

  Amikor tehát két ember találkozik, tulajdonképpen két gondolatvilág érintkezik egymással.

  Ha egy pillanatképet készítenénk erről a találkozásról, akkor a két ember mindössze külső és belső tulajdonságok összességének tűnne. De miként sem egy pizza receptje, vagy hozzávalóinak listája, sem pedig egy arról készült fotó nem maga a pizza, úgy az ember sem pusztán a fenti tulajdonságok halmaza.

 

Tükrök

 

  Amikor két ember találkozik, egymás számára olyanok, akár a tükrök, azaz tulajdonságaik mindig a másik tulajdonságainak tükrében jelennek meg.

  Ez azért van így, mert a világ, melyben fizikailag élünk, duális természetű. Tulajdonságaink mind egy-egy tulajdonságpár egyik vagy másik polaritása.

  Jó-rossz, pozitív-negatív, férfi-nő, erős-gyenge, bátor-félénk, bőkezű-szűkmarkú, okos-buta, szép-csúnya, komoly-komolytalan, nedves-száraz, hangos-halk, fekete-fehér, igen-nem.

  Így két lehetősége van annak, hogyan érintkezzenek egymással tulajdonságaink.

  Vagy egy tulajdonságpár ugyanazon polaritásaként, egyenes tükröt mutatva – én ezt úgy hívom, hasonulás –, vagy mint ellenkező polaritások, görbe tükörként – melyet illeszkedésnek hívok.

  A hasonulásra példák: férfi találkozik férfival, nő találkozik nővel, erős az erőssel, okos az okossal, komoly a komollyal, igen az igennel.

  Az illeszkedésre példák: férfi találkozik nővel, erős a gyengével, okos a butával, szép a csúnyával, igen a nemmel.

 

Szív és ego

 

  A látszat ellenére azonban a fenti tulajdonságpároknak mindkét fele egymással egyenlő. Amiért nem így gondoljuk, az legfeljebb azért van, mert a tudatos jelenlét helyett épp tudatlanul vagyunk jelen. Ez a két állítás szintén bizonyításra vár, viszont be is bizonyítom őket.

  Nevezzük most a tudatosságot szívnek, a tudatlanságot egonak, mert amikor két ember találkozik, mindkettőjüknek két lehetősége van arra, hogy miként érintkezzen a másikkal.

  Szívként, vagy egoként.

  Hogy egészen pontosan mit jelent szívként, és mit egoként érintkezni, azt olvasóim képzeletére bízom, magam sem szótári meghatározások alapján használom a két kifejezést, mivel a megértés legjobb módjának azt tartom, ha egy ember saját magában fedezi fel, hogy a tanultakon felül mit jelentenek a szavak.

 

2x2

 

  Milyen lehetséges pillanatképeket készíthetnénk akkor, amikor két ember és tulajdonságpárjaik épp találkoznak egymással? Ha egyikük szemszögéből nézzük, akkor összesen négyféle módja van a találkozásnak.

 

  1. Tulajdonságaik hasonlóak, és az illető szívként van jelen.

  2. Tulajdonságaik illeszkedőek, és az illető szívként van jelen.

  3. Tulajdonságaik hasonlóak, és az illető egoként van jelen.

  4. Tulajdonságaik illeszkedőek, és az illető egoként van jelen.

 

  1. Ha tulajdonságaik hasonlóak, hasonulnak egymáshoz, és az illető szívként van jelen, akkor az a másik emberrel való együttműködést tesz lehetővé. Mint amikor két férfi olyan dolgokról beszélget egymással, melyek a társadalmunkban a férfiakat érintik, vagy két nő olyan dolgokról, melyek a nőket. Vagy amikor két okos ember együtt megold egy problémát. Vagy amikor két erős ember fog össze egymással, hogy egy másik problémát oldjon meg.

  Jellemzők: hasonlóságból fakadó együttérzés, megértés, együttműködés, bizalom, biztatás.

 

  2. Ha tulajdonságaik illeszkedőek, és az illető szívként van jelen, akkor az szintén együttműködést tesz lehetővé, a két ember ilyenkor kiegészíti egymást. Mint amikor egy férfi és egy nő érzelmi – azaz lelki –, vagy szexuális – azaz testi – kapcsolatba lépnek egymással. Vagy amikor egy okos ember támogat egy butát. Vagy egy erős támogat egy gyengét.

  Jellemzők: különbségek kompenzálására irányuló segítőkészség, támogatás, együttérzés, megértés, együttműködés, összetartozás érzése, bizalom, biztatás.

 

  3. Ha tulajdonságaik hasonlóak, hasonulnak egymáshoz, de az illető egoként van jelen, akkor a másik emberrel való együttműködés helyett szembenállást alakíthat ki. Mint amikor egy férfi egy nőért verseng egy másik férfival, vagy egy nő egy férfiért egy másik nővel. Vagy amikor egy okos ember azon vitatkozik egy másikkal, hogy melyikük okosabb. Vagy amikor egy erős ember azon vitatkozik egy másikkal, hogy melyikük erősebb.

  Jellemzők: hasonlóságok összeméréséből fakadó versengés, értetlenkedés, szembenállás, bizalom hiánya, ítélkezés.

 

 

  4. Ha tulajdonságaik illeszkedőek, de az illető egoként van jelen, akkor a másik emberrel való együttműködés helyett szembenállást alakíthat ki, a két ember közt ilyenkor taszítás léphet fel. Mint amikor egy férfi elítéli a nőket, vagy egy nő elítéli a férfiakat. Vagy amikor egy okos ember elítéli a butát. Vagy amikor egy erős ember elítéli a gyengét.

  Jellemzők: különbségek kihangsúlyozásával történő elutasítás, ellenkezés, távolságtartás, taszító magatartás, értetlenkedés, szembenállás, bizalmatlanság, ítélkezés.

 

  Szokták mondani, hogy az ember önmagából indul ki. És valóban.

  Az ember a többi ember minőségét is mindig önmagával azonos minőségként érzékeli. Szívként a többi embert is érző lényként fogja fel, de egoként pusztán üres fizikai és viselkedési formáknak tűnnek számára, lélektelen személyeknek, mert saját magából is hiányzik épp a tartalom, amely csak szívként töltheti meg az embert.

  Erre a tartalomra a legjobb szó a szeretet.

 

Szeretet

 

  Minden ember lelki közösségben van egymással, de ez csak a szívként jelenlévőben válhat igazzá, mert egosan az ember tévesen érzékeli a valóságot.

  Ez a lelki közösség a fejlődését szolgálja.

  Az emberek e lelki közösség ellenére különböző intenzitással szeretnek más és más embereket, attól függően, hogy azok mennyire tükrözik vissza saját szeretetüket, ez azonban természetes, és nem véletlenül van így.

  A szeretet ugyanis mindenkinél kicsit más formában van jelen, mivel – egymástól eltérő külső és belső formáiknak köszönhetően – mindenkin keresztül más és más módon képes megnyilvánulni, de mindenki képes rá.

  Az emberek szívként képesek bárki felé felebaráti szeretettel fordulni. Ezt a kifejezést szándékosan választottam, mert az emberek szívként a többiek felé az együvé tartozás érzését sugározzák.

  Akik jobban tükrözik szeretetüket, azokkal mindig barátságosabbak, akik kevésbé, azokkal pedig általában tartják a távolságot. Ez nem okoz problémát egészen addig, amíg ettől függetlenül velük is felebarátként bánnak.

  Az emberek olyanok, akár a gyémántok, önmaguk csiszolásához csak egymást használhatják, a smirgli nem a legmegfelelőbb eszköz. És csiszolódáskor közelebb kerülnek egymáshoz is. Minden találkozásuk lehetőség a további fejlődésre, hogy szeretetüket még tökéletesebben fejezhessék ki.

  A barátság a szeretet erősebb kifejeződése. Azok közt jön létre, akik hasonlóan tükrözik vissza egymás szeretetét. A barátok, mondjuk úgy, rokonlelkek.

  A fizikai rokonságnál általában még erősebb a szeretet. Bár a rokonok sok hasonló tulajdonsággal rendelkeznek, mivel rendszerint hasonló környezetben élik életüket, a kapcsolataikat ugyanúgy a szeretet tartja össze.

  A szeretet legintenzívebb visszatükröződésének a formája a szerelem.

 

Párkapcsolatok

 

  Ez a szeretet az alapja minden párkapcsolatnak.

  Ahogy minden szeretetre épülő kapcsolat egyedi, mert visszatükröződései a különböző embereken keresztül különféleképpen megnyilvánuló szeretetnek, úgy minden párkapcsolat is egyedi. Nincs két ugyanolyan szerelmi kapcsolat, mert nem létezik két ugyanolyan szerelem.

  A szerelem a legerősebb összetartó erő, a szeretet legtisztább formája. A szó, hogy párkapcsolat, megtévesztő, mert azt fejezi ki, hogy polaritásokra épül, de ez nem így van, a valódi párkapcsolatok a szerelemre épülnek, és abban a polaritások teljesen feloldódnak.

  Ameddig egy kapcsolatban a két fél szívként van jelen, addig az működőképes is marad.

  Azonban bármelyik fél egossá válásával megjelenhetnek a polaritások is, ami akadályozni kezdi a kapcsolatot.

  És nem a polaritások megjelenése, hanem a szeretet hiánya a probléma forrása. A polaritások azért vannak, hogy elősegítsék a fejlődést. De egos állapotban azokat nem így értelmezzük.

  A szerelemben csak azért tűnnek el a polaritások, mert az a legtökéletesebb kifejeződés, és abban úgymond nincs szükség rájuk.

  Ha tehát problémák merülnek fel egy párkapcsolatban, akkor azt bármely fél részéről kizárólag a szívvé való visszaváltozás oldhatja meg. Nem egy tett, egy ajándék, vagy változás a környezetben, hanem kizárólag az, ha újra szívként tekint a másik félre.

  Sokféle tanács létezik ugyan, hogy mit tegyen egy ember kapcsolatai helyreállításának érdekében, de mindegy mit tesz, mert önmagában nem az vezet eredményre.

  A lényeg, hogy mindent szeretetből tegyen.

 

Szexualitás

 

  Egy alapvető polaritás az emberek esetében a fizikai formájukból fakadóan férfinak, vagy nőnek lenni. De például egy párkapcsolatot sosem pusztán a nemek közti vonzóerő tart fenn.

  Persze az sem igaz, hogy a szexualitás nélkül volna értelme párkapcsolatról beszélni. A nemi élet  általában meghatározó része a párkapcsolatoknak, és természetesen a férfi-nő polaritások – szívként való jelenlét esetén legalábbis – fizikailag vonzzák egymást. Csakhogy ezeknek a polaritásoknak semmi közük ahhoz a fizikai aktushoz, melyet szerelmeskedésnek nevezünk.

  Ahogy szerelmesnek lenni, úgy szerelmeskedni is a szeretet legtisztább kifejeződése, csak a fizikai formájában megélve.

  És természetesen a szerelmeskedés azzal, aki tökéletesen visszatükrözi a szeretetet, nem ugyanaz, mint ágyba bújni valakivel, akivel ez a lelki közösség nincs meg. A különbség a megtapasztalható szeretetben van.

  Hogy a szerelmeskedésnek inkább a szeretethez van köze, semmint a nemiséghez, arra jó példa a homoszexualitás, melyben a szerelem a nemi polaritást is figyelmen kívül hagyja.

  Emellett a homoszexualitás szó is félrevezető, mivel úgy definiálja ezeket a kapcsolatokat, mintha elsősorban a szexualitásra épülnének, holott ha egy párkapcsolatot csak a szexualitás működtetne, akkor az már önmagában is kizárná, hogy létezhessen homoszexualitás.

  Hiszen egy polaritáspár ugyanazon polaritásai nem vonzzák egymást.

  Csak egyetlen értelmes magyarázata van annak, hogy az emberek mégis létesítenek homoszexuális párkapcsolatokat. Az, hogy sem a heteroszexuális, sem pedig a homoszexuális párkapcsolatok – az elnevezésüktől függetlenül – alapvetően nem a szexualitásra épülnek, hanem a szeretetre.

  Mint minden valódi emberi kapcsolat.

 

Czibere Péter

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 12
Tegnapi: 16
Heti: 55
Havi: 79
Össz.: 59 904

Látogatottság növelés
Oldal: Érdekes írás - Az emberi kapcsolatok
Masszírozás - Kézzel vagy hanggal - © 2008 - 2025 - rezgesek.hupont.hu

Az ingyenes honlapkészítés azt jelenti, hogy Ön készíti el a honlapját! Ingyen adjunk: Ingyen Honlap!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »