Masszírozás - Kézzel vagy hanggal

A nyugalom Szigete, ahol a rohanó hétköznapokban megpihenhetsz. A masszázzsal az izmokat frissítheted fel, a hangtálak kellemes hangjaival pedig idegszálaidnak adhatsz egy kis szünetet, hogy a kezelés után újult erővel folytathasd életed.

Paschimottanasana - A Kaya Kalp jóga királynő ászanája

 

paschimottanasana_50.jpg

 

A gyakorlat fizikai hatása:

Rendszeres, mindennapos gyakorlás esetén a gyakorló elérheti, hogy a biológiai életkora akár 10-15 évvel kevesebb legyen a naptárinál. Elsőszámú testfiatalító gyakorlat a nyújtó hatású ászanák közül, méltán nevezik az életerő forrásának.

A gerinc nagyfokú nyújtásával az energia központok szabaddá válnak, szabadon áramolhat a gyökér csakrától a korona csakráig a kundalíni (erőteljes transzcendes energia), a lélegzet a szusumnán ( a csakrákat összekötő közös csatorna) folyik át.

Különösen jó hatással bír:

- A keresztcsonti tájék idegeire,

- A gyomor működésére, gyógyítva az emésztési problémákat,

- Megszünteti a székrekedést,

- Megelőzi a bélhurutot, de a máj, a lép, a vese működését is   kedvezően befolyásolja.

- Étvágytalanság ellen is jó hatású.

- Csökkenti a hasi zsírpárnákat, karcsúvá varázsolja a testet.

- A nemi szervek, a méh, a prosztata, valamint a hólyag idegeit bő   vérrel látja el, meddőség esetén is javasolt a gyakorlása.

- A hasi szervek masszírozása miatt megelőzi a cukorbetegség   kialakulását,

- Aranyér képződése ellen is hatásos, amennyiben már fennállnak    aranyeres panaszok, enyhíti azokat, oldja az aranyeres csomókat. 

- Hajlékonnyá tesz a gerincet, javítja a testtartást.

- Magas vérnyomást normalizálja a rendszeres végzése.

- A belső elválasztású mirigyekre gyakorolt hatást tekintve a  hasnyálmirigy, a mellékvese és a nemi mirigyek a legérintettebbek.

 

A gyakorlat végzése közben automatikus a mulabandha (végbélzár).

 

Mentális hatása:

Megszünteti az álmatlanságot, frissíti az elmét, türelmessé tesz.

Aktíválja az összes energia központot, optimálissá teszi az egyes szervrendszerek közti működést. Olyan energia struktúrát hoz létre, amelyben minimális input mellett maximális output lesz az eredmény. Ebben a gyakorlatban tökéletes lesz az energia áramlása és az elemek is mind harmóniába kerülnek egymással így , hogy a test ezt a speciális alakot veszi fel. A prána felfelé irányul, az energia korlátok mind átléphetők, az energia szinte magától áramlik, erőltetés nélkül. Végzése közben a belső egység megtapasztalható, szamádhi állapotba juthatunk benne.

 

Ellenjavallat: 

Gerincproblémák fennállása esetén, közelmúltban végzett hasműtét esetén, asztmás betegeknek nem ajánlott a gyakorlása, vagy csak a kímélő változatot végezzék rövid kitartási idővel. A nagy hasűri nyomás miatt a várandósság ideje alatt tilos végezni!

 

Kiinduló helyzet:

 Hanyattfekvés. Mély belégzés közben lassan felülünk és a karokat magas tartásba emeljük. Nyúljon a gerinc, távolodjanak a csigolyák, a bordák egymástól. Lassú kilégzés közben a felsőtestet döntjük csípőből indítva a talajon pihenő nyújtott lábak irányába. A homlok síkja a két térd közötti vonalban legyen, a gerinc ne csavarodjon. Fontos, hogy a térdek ne szakadjanak el a talajtól. Aki csak a lábszárakig tud eljutni a kezekkel, ő se erőltesse tovább a mozdulatot, inkább a mellkast nyitva tartva törekedjen lazaságra, a fej inkább a lábfejek irányába mozduljon, így nem fog görbülni a hát. Amennyiben ez is nehéz valakinek, ő próbálkozzon a könnyített, féllábas változattal. Vigye egyik lábát a gát közelébe, a sarok érintse lehetőleg ezt a részt, a másik lábát terpesztve nyújtsa ki a talajon. Ebből a helyzetből végezze az előre hajlást, majd az azonos oldali kéz kapaszkodjon felülről a láb ujjaiba, ellenkező oldali kéz pedig a talp belső oldalát fogja.

Következő gyakorlottsági szinten már el fogja érni a gyakorló a lábujjakat is, a fej pedig egyre inkább közelít a térdekhez. Mutató ujjaival átfoghatja a nagylábujjait. Az ujjvégek alatti rész masszírozása az agyalapi mirigyre, a lábujj és a talp találkozási pontjának masszírozása a pajzsmirigy működésére hat jótékonyan. Amennyiben a talpéleket is sikerül megfogni kétoldalt, akkor lejjebb kerül a vállöv és nagyobb lesz a nyújtás, az alkarok és a könyökök könnyedén a talajra helyezhetők lesznek. Aki tudja erőltetés nélkül további ellazulással még jobban nyújtani a gerincét, ő fűzze össze a kéz ujjait a talpak alatt, így teljesen rásímul a felsőtest a nyújtott lábakra.

Kitartási idő: gyakorlottságtól függően, de ideális lenne a 3-5 perces időtartam, az összes jótékony hatás elérése érdekében.

A gyakorlat befejezése: belégzéssel lassan felegyenesedünk, megnyújtózunk és kilégzéssel visszahelyezkedünk hanyattfekvésbe.

Ezután végezzük el az ászana ellengyakorlatát. Az imént a test nyugati oldalát, a hátsó oldalt nyújtottuk, most következzen az ún. keleti póz. Belégzés közben felülünk, hátravisszük a karokat a törzs mögé, közel egymáshoz a két könyökkel, kitámasztjuk a törzset.

Újabb belégzéssel magasra emeljük a csípőt, fejet hátrahajtjuk, talpakat próbáljuk végig a talajra simítani.

Ha valakinek nehéz ezt a pózt min. 1 percig kitartani, ő ismételgesse, üljön vissza, majd emelje újra a csípőt 4-5-ször.

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 17
Tegnapi: 5
Heti: 35
Havi: 31
Össz.: 58 316

Látogatottság növelés
Oldal: Testfiatalító ászana
Masszírozás - Kézzel vagy hanggal - © 2008 - 2024 - rezgesek.hupont.hu

Az ingyenes honlapkészítés azt jelenti, hogy Ön készíti el a honlapját! Ingyen adjunk: Ingyen Honlap!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »